گواهینامه ISO برای مناقصه

گواهینامه ISO برای مناقصه

گواهینامه ISO برای مناقصه

گواهی نامه iso ایزو برای مناقصه مهمترین هدف یک شرکت از دریافت و اخذ گواهی نامه ایزو هست. شرکتها و سازمانها هنگامی که می خواهند جهت مناقصه شرکت کرده و اقدام نمایند، کارفرمای مناقصه گزار ممکنست از آنها درخواست گواهی نامه ایزو بکنند که از میان همه گواهی نامه ها ، گواهی ایزو عمومیت بیشتری دارد. از دیگر انواع و اقسام گواهی نامه های مهم و اساسی که شرکتها و سازمانها جهت مناقصه بهش نیاز دارند. از انواع گواهی نامه های دیگر برای شرکت در مناقصه به جز گواهی نامه ایزو می توان به گواهی نامه های دیگری اشاره کرد همچون: گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، گواهی نامه تعیین صلاحیت پیمانکاری ، گواهی صلاحیت شرکتهای خدماتی ، رتبه و گرید پیمانکاری ، رتبه و گرید انفورماتیک و انواع و اقسام گواهی های ملی و بین المللی دیگر نیز از انواع گواهی نامه هایی هست که درون مناقصات مورد نیاز شرکتها خواهد بود.

گواهی نامه ایزو iso انواع و اقسام مختلف و متعددی دارد اما که مهمترین نوع گواهی نامه های ایزو که برای مناقصه مورد نیازست این سه گواهی نامه ایزو می باشد: گواهی نامه ایزو9001 تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت iso9001 ، گواهی نامه ایزو14001 با عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی iso14001 و گواهینامه ایزو45001 تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی iso45001 هستند که این گواهی نامه ها مورد نیاز و مورد احتیاج تمامی شرکتها با هر گونه فعالیت هست و شرکتها و سازمانهای شرکت کننده در مناقصه فرای زمینه ی فعالیتشان این سه استاندارد و سه گواهی نامه ایزو 9001 ISO9001 و ایزو14001 ISO14001 و ایزو45001 ISO45001 مورد نیازشان خواهد بود و ممکنست که کارفرمای مناقصه گزار از شرکتها و سازمانها با هر نوع و هر گونه فعالیتی این سه گواهی نامه را بخواهد. از پیاده سازی و استقرار همزمان این سه سیستم مدیریتی یعنی سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ، در کنار یکدیگر یک سیستم مدیریت یکپارچه ایجاد می گردد و در اصطلاح چنین بیان می شود که سازمان مربوطه دارای یک سیستم مدیریت یکپارچه است.

گواهی ایزو22000 ISO22000 با عنوان سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی یکی دیگر از انواع گواهی نامه های تخصصی ایزو هست که خاص شرکتهای فعال در زمینه ی صنایع غذایی هست. شرکتهای فعال در زمینه ی مواد غذایی و صنایعی که به شکلی و به نحوی با مواد غذایی در ارتباطند ممکنست جهت شرکت درون مناقصه ازشان گواهی نامه ایزو22000 بخواهد. البته گواهی هسپ haccp نیز از انواع گواهی نامه های ایزو دیگریست که مخصوص به صنایع غذایی هست و ممکنست که درون مناقصه از شرکتهای فعال صنایع غذایی ایزو22000 و یا haccp خواسته شود اما امروزه روز بیشتر ایزو22000 در مناقصه از شرکتها خواسته می شود و درون مناقصات کاربردی هست. گواهی نامه ایزو 29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی که مخصوص شرکتهای فعال زمینه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی هست ، ایزو13485 با عنوان سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی که همانگونه که از این تعریف مشخص هست مخصوص شرکتهای فعال در زمینه صنایع پزشکی هست، ایزو16949 با عنوان سیستم مدیریت کیفیت در صنایع خودروسازی ویژه شرکتهای فعال در حوزه صنایع خودروسازی هست و بسیاری از انواع گواهی ISO تخصصی دیگری که از شرکتها جهت مناقصه با توجه به زمینه ی فعالیت آنها ممکنست ازشان درخواست بشود که تعداد این گواهی نامه های ISO بسیار زیادست و حتی ممکنست در یک زمینه ی کاری چندین نوع گواهی ISO صادر گردد که درون مناقصات کاربردی هست و کارفرمای مناقصه گزار ممکنست از کارفرما بخواهد.

مراحل اخذ گواهی ISO در مناقصه

مراحل اخذ گواهینامه ISO به طور کل شامل مراحل زیر می گردد:

انتخاب مراجع مورد نظر جهت ثبت و صدور گواهی ایزو ISO

مستندسازی و پیاده سازی انواع گواهی های ایزو ISO

ممیزی داخلی ISO و ممیزی خارجی ایزو

ممیزی نهایی ایزو ISO

ثبت و صدور گواهی نامه ایزو ISO

زمانی که شرکتها برای مناقصه اقدام می کنند و احتمالا از آنها درخواست گواهی نامه ایزو ISO می شود، اولین موردی که برایشان پیش خواهد آمد اینست که از کجا بایستی گواهی نامه ISO بگیرند. اکثرا شرکتها برایشان پیش میاید که زمان کافی برای اخذ و دریافت ایزو ندارند و طی کردن مراحل قانونی اخذ ایزو نیز قطعا زمانبر هست و آن شرکتها نیز زمان ندارند و می خواهند هر چه زودتر و هر چه سریع تر به گواهی نامه ایزو ISO برسند و زمانی که می خواهند ایزو بگیرند به مراجع صادر کننده ایزو ISO می گویند که هر چه سریعتر گواهی ایزو می خواهند و در این بین ممکنست درگیر شرکتهایی بشوند که گواهی ایزو ISO تقلبی صادر می کنند و چون آن شرکت عجله دارد حتی آن گواهی نامه ها را با هزینه زیاد به آنها ارائه می دهد. پس از این رو شرکتها و سازمانهای متقاضی ایزو باید با آگاهی کامل و کافی جهت مراجع اخذ و ثبت و صدور ایزو اقدام کنند. در این مواقع هستند شرکتها و مراجع غیر iaf که گواهی ایزو را فوری صادر می کنند و برای مناقصه نیز در غالب موارد اعتبار دارد. خوشبختانه غالبا کارفرمای مناقصه گزار اذعان نمی کند که چه نوعی از گواهی ایزو مدنظر اوست آیا منظورش گواهی ایزو دارای اعتبار جهانی و iaf هست و یا گواهی ایزو غیر iaf که اکثرا همین گواهی نامه ایزو غیر iaf کافی بوده و مورد قبول هست که این گونه گواهی ایزو غیر iaf ضمن ارزان بودن فوری نیز به دست می آیند. در موارد نادری ممکنست که کارفرمای مناقصه گزار سختگیرانه تصمیم بگیرد و گواهی نامه iaf را از سازمان متقاضی بخواهد که قطعا زمان و وقت بیشتر و هزینه بالاتری در بردارد. مراجع غیر iaf تعدادشان بسیار فراوان هست و روز به روز هم بر تعدادشان افزوده خواهد شد و مشکل بزرگی که در این میان ممکنست پیش بیاید وجود افراد و شرکتها و سازمانهای غیر قانونی هست که اقدام به صدور گواهی ایزو تقلبی می کنند که فاقد هر گونه اعتباری هست. جهت شناخت مراجع iaf و غیر iaf و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید. سپس مرجع انتخاب شده ایزو مستندات را با توجه به نوع ایزو تهیه و تدوین می کند و با توجه به مستندات که الزامات لازمه درون استاندارد در سازمان مربوطه پیاده سازی می گردد و سپس ممیز ، ممیزی داخلی و خارجی را انجام می دهد و انطباقها و عدم انطباقها را بررسی می کند و ممکنست این ممیزی چند مرحله طول بکشد تا عدم انطباقها رفع گردد. سپس طی ممیزی نهایی ممیز سازمان مربوطه را تایید می کند و اجازه صدور گواهی نامه ایزو را می دهد و در نهایت مرجع صادر کننده ایزو ، گواهی نامه ایزو را صادر می کند. در انتخاب مرجع صادر کننده ایزو و گواهی ایزو دریافتی ، قابل استعلام بودن و نحوه استعلام ایزو بسیار مهم هست.

مرکز سیستم کاران به عنوان بزرگترین و یکی از اولین مراکز مشاوره و ثبت و صدور گواهی ایزو ، انواع و اقسام گواهی نامه ایزو را متناسب نیاز سازمان صادر می کند. جهت شرکت در مناقصه و اخذ گواهی ایزو جهت شرکت در مناقصات و کسب اطلاعات کافی از خدمات مشاوره رایگان مرکز بهره ببرید و در سریعترین زمان ممکن به گواهی ایزو خود برسید.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

نوشتن دیدگاه

لطفا از تبلیغ و یا تخریب موسسات صدور گواهینامه و یا موسسات اعتبار دهنده اجتناب فرمایید. . .