گواهینامه ایزو TUV

ISO-TUV 

گواهینامه ایزو TUV

گواهی نامه ایزو TUV از برندهای مختلفی هست که در مبحث مراجع ثبت و صدور ایزو پیش میاید که با پسوندهای مختلفی وجود دارد و دیده می شود. حتی برخی از شرکتها و سازمانها این عنوان را به جای اینکه به نام یک برند بشناسند با نام نوعی از گواهی ایزو اشتباه می گیرند و فکر می کنند که tuv نیز مانند دیگر انواع ایزو یک نوع ایزو هست مثل ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو45001 و ایزو22000 و غیره، چون آنها تنها اسم و نامی از tuv را شنیده اند و بیش از آن از tuv توف چیزی نمی دانند. غالبا و اکثرا شرکتها من باب اخذ ایزو با مراکز مشاوره همچون مرکز سیستم کاران تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را می گیرند. آنها اینگونه بیان می کنند که ایزو توف می خواهند گاهی شرکتها امکان دارد که فکر بکنند که TUV نوعی از گواهی نامه ایزو هست زیرا فقط نامی از tuv را شنیده اند اما غالب شرکتها می دانند که TUV یک برند معتبر iaf است که پسوندهای مختلفی به آن اضافه شده و باعث پدید آمدن برندهای بسیاری شده است. بعنوان مثال می توان این برندها را از TUV نام برد. برندهایی مثل TUV نورد، TUV نورٍث ، TUV اینتر سرت ، TUV اینترنشنال ، TUV گروپ ، TUV تورینگن ، TUV آستریا و غیره و خیلی از انواع و اقسام برندهای دیگری که با استفاده و با بهره از نام و عنوان TUV برای خودشان آمده اند و برندهایی ساخته اند و با پسوندهای مختلف، مراجعی معتبر و حتی نامعتبر با نام TUV می سازند. مراجعی IAF و غیر IAF . حتی در این میان از این عنوان استفاده می کنند و برند تقلبی می سازند که باید مراقب بود و با اطلاع کافی از برندهای مختلف TUV استفاده کرد.

گواهی نامه ایزو TUV و برند TUV را برای انواع گواهی ایزو صادر می کنند و با پسوندهای مختلف TUV می توانید هر نوعی از ایزو را می خواهید دریافت کنید. TUV نورد برندی هست با سطح اعتبار IAF که در سطح بین الملل دارای اعتبار هست و معتبر می باشد و غالب و اکثر برندهای دیگر از نوع غیر IAF هستند. مراجع صادر کننده ایزو را اصطلاحا CB می نامند که خود همین CB تحت اعتبار مرجع و نهاد دولتی بالا دست با عنوان اختصاری AB اعتبار می گیرد و در نهایت خود همین AB ها نیز تحت اعتبار نهادی بین المللی تحت عنوان IAF اعتبار می گیرد و مجوز صدور دریافت می کند. سری دیگر از مراجع با پسوند TUV مراجع غیر IAF هستند که TUV هایی همانند TUV نورث و TUV گروپ و TUV اینترنشنال از نوع غیر IAF هستند. مراجع غیر IAF ، AB ها و CB های ساختگی و داخلی هستند که زیر نظر IAF نیستند و به همین جهت اصطلاحا بهشان غیر IAF می گویند. در ادامه به تعریفی کلی من باب گواهی نامه ایزو ISO و مراجع صادر کننده ایزو ISO و نحوه دریافت ایزو TUV خواهیم پرداخت.

گواهینامه ایزو ISO یکی از انواع و اقسام گواهی نامه های مهم و اساسی برای شرکتها و سازمانها و نهادها با زمینه های فعالیتی متفاوت و مختلف هست. ایزوها ( ISO ها ) الزامات بیان شده و استانداردهایی می باشند که در سازمان جهانی ایزو ISO که درون ژنو سوییس قرار دارد تدوین می گردند و سپس منتشر خواهند شد و در قالب یک گواهی نامه وقتی که طراحی و مستند سازی و همچنین پیاده سازی می شوند صادر خواهند شد. انواع و اقسام گواهی نامه های ایزو بسیار متنوع هستند و تعدادشان بسیار زیاذ هست و برای هر حوزه ی کاری یک نوع ایزو و یک نوعی از گواهی نامه ایزو تعریف می شود. انواع گواهی نامه های ایزو امروزه به عنوان یکی از مهمترین و اساسی ترین و اصولی ترین گواهی نامه ها برای شرکتهایی می باشد که قصد دارند درون مناقصات شرکت کنند و جهت شرکت در مناقصه می خواهند حائز کسب امتیاز لازمه شوند و کارفرمای مناقصه گزار در اغلب موارد از آنها درخواست گواهی ایزو را می کند و اصولا هم مشخص نمی کند که کدام نوع مرجع مد نظرش هست اما غالبا نوع غیر IAF گواهی ایزو کفایت می کند. همچنین جهت صادرات و شرکت در بازارهای جهانی شرکتها نیازمند ان هستند که گواهی ایزو را بگیرند و می باید ایزو را دریافت کنند. همچنین ایزو به عنوان یک نوعی از ابزار و وسایل تبلیغاتی هدفمند و همچنین آگاهانه مورد استفاده قرار می گیرد و شرکتها و نهادها به همین دلیل یکی از اهداف مهمشان تبلیغات هست و گواهی ایزو را برای تبلیغات دریافت می کنند. بسیاری از شرکتها نیز به دلیل رقابت کردن با رقبای همکار و همچنین هم فعالیت اقدام به اخذ و دریافت گواهی ایزو می کنند تا به این وسیله و نشان دادن استاندارد بودن و نظام مند بودن فرآیندهایشان مشتریان را جذب نمایند. گروهی از شرکتها به جهت مطرح کردن و معرفی کردن خودشان درون بازارهای داخلی و حتی درون بازارهای جهانی جهت اخذ گواهی ایزو اقدام می کنند تا به این وسیله خودشان را مطرح کنند و خودشان را معتبر معرفی کنند و به واسطه همین ایزو ، خودشان را در مقایسه با رقبای دیگر در بازار معتبر معرفی کنند. به هر صورتی شرکتها به جهت اهداف مختلف و متفاوتی اقدام به دریافت و اخذ گواهی ایزو می کنند که تنها خودشان می دانند. اما همگی این اهداف و مقاصد در نهایت به بهره وری و جلب و جذب مشتری و نیز پیشرفت نهادها و سازمانها می انجامد.

مراحل گرفتن گواهی نامه ایزو

انتخاب هدف از اخذ و دریافت ایزو

انتخاب نوع گواهینامه ایزو

انتخاب مرجع ثبت و صدور گواهی ایزو

مستند سازی و پیاده سازی استاندارد ایزو

ممیزی داخلی و خارجی ISO

ممیزی نهایی ISO

ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

TUV نیز به عنوان یکی از مراجع صادر کننده ایزو برای ثبت و صدور ایزو مستلزم طی کردن تمامی این مراحل هست. TUV نورد و مراجع معتبر TUV که از برندهای IAF هستند و با پیشوند TUV در طی مراحل ثبت و صدور ایزو سختگیرانه تر عمل می کنند. همچنین پیاده سازی در این خصوص سختگیرانه صورت می گیرد و ممیزی نیز با سخت گیری زیادی انجام می پذیرد و ممیز در این خصوص و در این باره سختگیرانه تر عمل میکند و اما در خصوص مراجع غیر IAF که داخلی و رسمی هستند اینگونه نیست و پیاده سازی و ممیزی به سهولت انجام خواهد گرفت.

مرکز مشاوره سیستم کاران به عنوان بزرگترین مجموعه و از اولین مراکز مشاوره و ثبت و صدور ایزو گواهی ایزو را از TUV و تمامی مراجع با پسوندهای مختلف معتبر را شناخته و متقاضیان محترم را جهت اخذ یک گواهی ایزو معتبر از مراجع معتبر با توجه به نیاز سازمان همراهی خواهد کرد. تمامی خدمات مشاوره مرکز ما رایگان خواهد بود.

 

فروش ایزو  صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتن دیدگاه

لطفا از تبلیغ و یا تخریب موسسات صدور گواهینامه و یا موسسات اعتبار دهنده اجتناب فرمایید. . .