گواهینامه ایزو برای مناقصات

 

گواهینامه ایزو برای مناقصات

گواهی نامه ایزو برای مناقصات هدف غالب شرکتها از اخذ ایزو هست. شرکتها از دریافت ایزو اهداف مختلفی دارند و اهداف مختلفی را دنبال می کنند. اهداف شرکتها از اخذ ایزو به طور کل شامل ( اخذ ایزو جهت شرکت در مناقصات ، دریافت ایزو برای صادرات ، اخذ ایزو جهت رقابت با رقبای همکار ، دریافت ایزو جهت تبلیغات و برند سازی ، اخذ ایزو جهت مطرح شدن در بازارهای داخلی ، گرفتن ایزو برای مطرح شدن در بازارهای جهانی و دریافت و گرفتن ایزو برای پیاده سازی واقعی و اهداف سری دیگری که شرکتها جهت اخذ ایزو دنبال می کنند. بزرگترین هدف شرکتها غالبا همین اخذ گواهی ایزو برای شرکت در مناقصات هست. همچنین لازم به ذکرست که غیر از گواهینامه ایزو ، گواهی نامه هایی همچون: گواهی نامه HSE یا همان HSE – MS ، گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، گواهی تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی ، گرید و رتبه پیمانکاری و رتبه و گرید انفورماتیک و انواع و اقسام گواهی نامه های ملی و بین المللی نیز درون مناقصات کاربردی هستند.

 

گواهی نامه های ایزو برای مناقصات

گواهی ایزو برای مناقصات در انواع و اقسام مختلفی ممکنست درخواست شود. به آن معنا که گواهی نامه های ایزو بسیار متعدد هستند و به ازای هر حوزه کاری یک یا چند گواهینامه ایزو تدوین شده اند. اما نکته مهم اینست که سه گواهی ، ایزو 9001 ISO9001 سیستم مدیریتی کیفیت ، ISO14001 ایزو14001 سیستم مدیریتی زیست محیطی ، گواهی ایزو45001 ISO45001 سیستم مدیریتی ایمنی و بهداشت شغلی احتمالا درون مناقصات از شرکتها درخواست خواهد شد. مناقصه گزار جدای آنکه شرکت دارای چه زمینه فعالیتی هست، در حوزه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی فعالیت دارد یا در زمینه صنایع و تجهیزات پزشکی ، در زمینه خودروسازی و یا هر حوزه فعالیت دیگر، از شرکتها ممکنست و غالبا درخواست گواهی نامه ایزو 9001 ، ایزو14001 و یا ایزو45001 کند و حتی ممکنست این سه گواهی نامه را با هم درخواست کند و در اینجا احتمال دارد بگوید IMS را ارائه بدهند که منظور از IMS همین طراحی و پیاده سازی همزمان و یکپارچه سه سیستم مدیریت کیفیت ایزو9001 ، سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو14001 و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ایزو45001 هست. IMS البته گواهی نامه نیست بلکه تلفیق سه سیستم مدیریتی هست و اما در اصطلاح به اشتباه به عنوان گواهی نامه مطرح گردیده است. البته HSE یا HSE – MS نیز تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای و زیست محیطی نیز از همین دست گواهی نامه های ایزو به شمار می رود که فارغ از زمینه فعالیت سازمانها برای مناقصات کارآمد هست و توصیه می شود شرکتهای مختلف زمانی که می خواهند شروع به فعالیت کنند در ابتدای امر این 4 گواهی نامه را دریافت کنند.

گواهی ایزو تخصصی نیز با توجه به زمینه فعالیت سازمانها ممکنست برای مناقصات درخواست شوند. گواهی نامه هایی چون ایزو22000 ISO22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی مختص شرکتهای فعال در حوزه صنایع غذایی به هر شکلی ، ایزو 13485 ISO13485 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی در زمینه تجهیزات پزشکی ، ایزو29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی ، ایزو16949 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع خودروسازی در زمینه خودروسازی و انواع گواهی نامه های ایزو تخصصی که متناسب نوع فعالیت سازمان ممکنست از شرکتها درخواست شود.

 

مراجع صادر کننده ایزو برای مناقصات

مراجع صادر کننده ایزو برای مناقصات یک موضوع و مورد مهم دیگریست که بسیار برای مناقصات پیش خواهد آمد و شرکتها و سازمانها هنگامی که می خواهند در مناقصات شرکت کنند و از آنها خواسته می شود که گواهی ایزو بگیرند، آنها نمی دانند که از کجا گواهی ایزو بگیرند و به همین جهت نیز ممکنه درون فضای مجازی علی الخصوص گوگل جستجو کنند تا اطلاعاتی در خصوص این مراجع پیدا کنند. اما می توان به طور خلاصه این گونه بیان کرد که مراجع صادر کننده ایزو دو گروه می شوند و به طور کل می توان گفت یا مراجع صادر کننده ایزو IAF هستند و یا غیر IAF . توضیح بیشتر در این خصوص اینکه مراجع ثبت و صدور ایزو را اصطلاحا CB می گویند، CB ها خودشان تحت اعتبار یک نهاد دولتی با عنوان AB فعالیت می کنند که به CB ها اعتبار می بخشد، نهاد بین المللی IAF نیز در راس این چرخه به AB ها مجوز فعالیت می دهند و AB ها بایستی تحت اعتبار IAF باشند و از قوانین IAF تبعیت کنند. یک دسته از مراجع نیز هستند که زیر نظر IAF فعالیت نمی کنند و اصطلاحا غیر IAF نامیده می شوند که در این گروه مراجع صادر کننده AB های اعتبار دهنده و CB های صادر کننده ایزو ساختگی هستند و به طور مستقل فعالیت می کنند و تحت اعتبار IAF نیستند و البته کار راه انداز هستند و غالبا شرکتها برای مناقصات به علت نداشتن وقت و زمان کافی از این نوع مراجع غیر IAF ، گواهی نامه ایزو دریافت می کنند.

مرکز سیستم کاران به عنوان بزرگترین و یکی از اولین مراکز مشاوره و ثبت و صدور گواهی ایزو ، انواع و اقسام گواهی نامه ایزو را متناسب نیاز سازمان صادر می کند. جهت شرکت در مناقصات و اخذ گواهی ایزو جهت شرکت در مناقصات و کسب اطلاعات کافی از خدمات مشاوره رایگان مرکز بهره ببرید و در سریعترین زمان ممکن به گواهی ایزو خود برسید.

 

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

نوشتن دیدگاه

لطفا از تبلیغ و یا تخریب موسسات صدور گواهینامه و یا موسسات اعتبار دهنده اجتناب فرمایید. . .