نظم سازمانی با ایزو

نظم سازمانی با ایزو

نظم سازمانی با ایزو

ایزو یک مبحث ناشناخته هست برای سازمانها زیرا که این بحث تخصصی بوده و به همین جهت هم اگر از افراد پرسیده بشه که ایزو چیست؟ عالبا نمی توانند به این سوال جواب بدهند و فقط یک تعداد کمی هستند که آنها هم تنها در حد شنیدن نام کلمه ایزو از رسانه های عمومی همچون تلویزیون اطلاع دارند و بیش از این چیزی نمی دانند و خودشان نیز اذعان می کنند که تنها نام ایزو را در تلویزیون شنیده اند و به ماهیت ایزو آشنایی ندارند و آگاهی از ماهیت ایزو ندارند و تنها شاید بدانند ایزو یک استاندارد هست. اما شرکتها و موسسات و سازمانها و صاحبان کار و کارفرمایان ملموس تر هست و آنها اطلاعاتی سطحی در خصوص ایزو دارند که این اطلاعات کافی نیست آنها به نسبت مردم عامی بیشتر نام ایزو را شنیده اند و البته غالب آنها شناخت و آگاهی کافی در خصوص ایزو ندارند و به طور کل بایستی گفت علم جامعه و دانشش در خصوص ایزو در حد همین عبارت و کلمه ایزو هست.

ایزو در کل موضوعی هست که کارفرمایان و مشتریان و صاحبان کسب و کارها بایستی از آن به یک شناخت کافی برسند تا محصولات و خدماتی ارائه کنند که استاندارد لازم را داشته باشد و متناسب استانداردها باشد. ما در اینجا به مقوله ایزو چیست می پردازیم تا کاربران اطلاعی مختصر در خصوص ایزو کسب کنند.

 

ایزو ISO چیست؟

ایزو چیست؟ سوالی هست که اکثر متقاضیان و درخواست کنندگان ایزو برایشان پیش میاید و به دنبال کسب اطلاعات لازمه در خصوص مقوله ایزو هستند تا با اطلاعات لازم جهت گواهینامه ایزو و اخذ ایزو اقدام کنند و به یک درک درست جهت بهره وری بیشتر برسند. کاربران بنابر دلایل مختلفی بدنبال کسب اطلاعات در خصوص ایزو هستند یا دانشجو هستند و می خواهند اطلاعات کسب کنند یا افراد عامی که میخواهند درباره ایزو تحقیق کرده و به یک شناخت برسند و یا شرکتها و سازمانها که میخواهند ایزو بگیرند که غالب کابران کسب اطلاعات در خصوص ایزو همین شرکتها و سازمانها هستند. سازمانها و شرکتهای متقاضی بطور کل بنابر دلایلی به دنبال اخذ ایزو و در نهایت کسب اطلاعات لازمه درباره ایزو هستند: اخذ ایزو جهت صادرات ، مناقصات ، تبلیغات ، رقابت و در کل پیشرفت و بهره وری بیشتر و خیلی دلایل سری دیگر.

ایزو مجموعه ای از استانداردها و الزامات مورد نیاز شرکتها هست که این استانداردها و الزامات از طریق سازمان بین المللی ایزو در سراسر جهان تدوین شده و منتشر می شود. انواع استانداردهای ایزو که تا بحال شنیده اید درون این سازمان تدوین شده و مورد بررسی و تایید گردیده است و انتشار یافته است و چندین سال یکبار نیز ورژن جدیدی ازش منتشر می گردد که تغییراتی اعمال شده و تکمیل تر می شوند. سازمان استاندارد جهانی ایزو در ژنو قرار دارد و مقرش در کشور ژنو هست و کشورهای بسیاری در این سازمان حضور دارند و عضئیت دارند و ایران نیز در این سازمان عضویت دارد. استانداردهای ایزو در حوزه های متعدد و مختلفی مانند حوزه مدیریتی و خدمات و محصولات منتشر شده و تهیه و تدوین شده است که متناسب هر کدام از زمینه ها و حوزه های کاری استانداردهای مختلف و متعددی تدوین گردیده است. در هر حوزه و زمینه ای یک شماره چهار الی پنج رقمی به دنبال کلمه ایزو میاید که نشانگر آن استاندارد برای حوزه خاص خودش هست و جهت تمامی مشاغل استانداردهایی با این مشخصه ها تهیه و تدوین شده است.

 

ایزو مرتبط با نظم سازمانی

لیست استاندارد ایزو متعدد و مختلفند و تعداد بسیاری استاندارد در این لیست قرار دارند که اختصاص به سیستمهای مدیریتی دارد و این استانداردهای مدیریتی دو بخش می شوند ایزو های عمومی و ایزو های تخصصی . ایزو عمومی که عمومیت دارد و تمامی شرکتها فارغ از نوع فعالیتشان می توانند از این انواع عمومی ایزو استفاده کنند و هر مجموعه و سازمان و شرکتی فارغ از زمینه فعالیتش می تواند از این گواهی نامه های عمومی بهره ببرد. عمومی ترین و کاربردی ترین انواع استاندارد ایزو به ترتیب اولویت به این صورت طبقه بندی می شوند:

ایزو 9001 باعنوان استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001

ایزو 14001 تحت عنوان استاندارد سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001

ایزو 45001 با عنوان استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای ISO 45001

همچنین استانداردهای سیستمهای مشتری مداری :

ایزو 10001 تحت عنوان سیستم مدیریت رضایت مشتریان _ منشور رفتاری سازمان ISO 10001

ایزو 10002 سیستم مدیریت رسیدگی شکایات مشتریان ISO 10002

ایزو 10003 سیستم مدیریت کیفیت در حل اختلاف مشتریان ISO 10003

ایزو 10004 سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان ISO 10004 .

این گروه استانداردهای نعریف شده ایزو 10001 ، ایزو 10002 ، ایزو 10003 و ایزو 10004 سیستمهای مشتری مداری هستند و اصطلاحا سیستمهای مشتری مداری خوانده می شوند که الزامات لازمه جهت جلب مشتری و پیشرفت و رسیدن به مقصد را از جنبه مشتری مداری بیان می کند.

استانداردهای ایزو تخصصی همان گونه که از اسمش تعبیر می شود تخصصی بوده و متناسب حوزه فعالیت سازمان تعیین می شود و هر کدام الزامات مورد نیاز حوزه خود را مورد بررسی قرار می دهد و عدد چهار الی پنج رقمی جلوی واژه ایزو مشخصه آن هست. مثلا می توان در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی استاندارد ایزو 29001 را نام برد که مختص شرکتهای فعال در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی به هر نحوی هست.

از میان استانداردهای تخصصی می توان بدین موارد اشاره کرد:

ایزو 16949 استانداردی در خصوص صنایع خودروسازی هست تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت در صنایع خودروسازی

استاندارد ایزو 22000 استاندارد مورد نیاز صنایع غذایی با عنوان سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی

استاندارد ایزو 13485 استاندارد تخصصی دیگری در حوزه صنایع و تجهیزات پزشکی هست با عنوان سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی

ایزو 27001 تحت عنوان استاندارد سیستم مدیریت امنیت اطلاعات

و بسیاری از انواع استانداردهای دیگر که تخصصی هستند و متناسب حوزه فعالیت هر سازمان متفاوت هستند.

از میان کلیه استانداردهای عمومی ، استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 بعنوان مادر کلیه استانداردها مطرح هست و به همین جهت نیز بعنوان مادر استانداردها درون سازمانها و شرکتها نظمی به وجود میاورد و باعث یک نظم سازمانی به واسطه پیاده سازی ایزو 9001 می شود.

 

ISO-9001-CERTIFICATION

ایزو 9001 چگونه ایجاد نظم سازمانی می کند؟

ایزو 9001 و پیاده سازی الزامات سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 برای نظم سازمان بسیار مهم هست و طراحی و مستند سازی و پیاده سازی ایزو بسیار حائز اهمیت هست تا به واسطه آن یک نظم سیستماتیک مدیریتی درون سازمان ایجاد شود که این ملزم به درک و شناخت مدیران کلیدی و تصمیم گیرنده سازمان دارد که به یک درک و فهم نسبی نسبت به پیاده سازی ایزو 9001 رسیده باشند و جهت این امر تنها کافیست برای یکبار متن استاندارد ایزو 9001 را با دقت بخواند و با مطالعه با دقت متن استاندارد ایزو 9001 از اهمیت پیاده سازی ایزو 9001 اطمینان حاصل کند. با مطالعه دقیق متن استاندارد ایزو 9001 به این نتیجه می رسیم که iso 9001 جهت تمامی مشاغل تعاریفی دارد و حرفهایی برای گفتن و همینطور یک الگوی مدیریتی تایید شده از سوی سازمان جهانی ایزو ارائه می کند. بعنوان مثال درون سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 یک الزامی تعریف شده وجود دارد که می گوید یک سازمان باید تمامی فرآیندهایش را تعریف کند و شفاف کند و اختیارات و مسئولیتهای کارکنان مجموعه را شفاف سازی کند تا بدین وسیله پاسخگوی مدیران کسب و کارها و شرکتها باشد. بایستی گفت که این الگوی بیان شده همان چارت سازمانی و نمودار سازمانی هست که وظایف عمومی و خصوصی پرسنل را تشریح و تعریف می کند. این تنها یکی از الزامات بیان شده ایزو 9001 بود که این همه برای سازمان مفید فایده هست. همین الزام تعریف شده خودش به تنهایی می تواند با شرح وظایف و مسئولیتهای هر فرد درون سازمان از اختلالات کاری کارکنان در وظیفه محوله ممانعت کرده و باعث نظم سازمانی شود. همین یک فرآیند ساده اینقدر بهره وری دارد پس چرا از دیگر الزامات تعریف شده در بندهای دیگر متن استاندارد ایزو 9001 بهره نگیریم. این امر وظیفه یک مشاوره خبره و آگاه و خوب هست که در مراحل مختلف طراحی و مستند سازی و پیاده سازی و اجرای ایزو سازمان را راهنمایی کند. حالا سوال می شود که یک مشاوره ایزو خوب باید چه ویژگیهایی داشته باشد و از کجا یک مشاوره خوب پیدا کنیم؟

 

چگونه یک مشاور ایزو خوب پیدا کنیم؟

امروزه با وجود فضاهای مجازی مانند گوگل و اینستاگرام و ... بسیاری افراد حقوقی و حقیقی میایند و خودشان را به عنوان مشاور ایزو معرفی می کنند و ادعای اطلاعات می کنند در صورتی که دلالی بیش نیستند و تنها اطلاعات را در غالب یک پکیج ساده به عنوان پکیج مستندات در اختیار سازمانها قرار می دهند و به سازمانها میایند و القا می کنند گواهی ایزو دارند و حتب ادعابی می کنند ایزو آنها معتبرترین هست و در صورتی که اینگونه نیست. شرکتها هم با عدم آگاهی جستجو و سرچ می کنند و با مشاورین اینچنینی که آگاهی ندارند و بنوعی دلالانی هستند که به دنبال پر کردن جیب خودشان هستند، میروند. انتخاب مشاور با این تفاسیر کار سختی هست و شرکتها می توانند با مرکز سیستم کاران ارتباط بگیرند و از راهنماییها و مشاوره رایگان مشاوران با تجربه مرکز استفاده کرده تاا بتئانند ضمن پیدا کردن یک مشاور خوب صرفا یک برگه به عنوان گواهی نامه نداشته باشند و به واسطه مشاوره خوب و خبره به یک پیاده سازی واقعی سیستم مدیریت کیفیت مطابق ایزو 9001 برسند.

سیستم کاران بزرگترین مرجع مشاوره و اطلاع رسانی در حوزه طراحی ، مستند سازی، اجرا و بهبود سیستمهای مدیریتی در خدمت کلیه متقاضیان محترم می باشد.

 

نظم سازمانی با ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

نوشتن دیدگاه

لطفا از تبلیغ و یا تخریب موسسات صدور گواهینامه و یا موسسات اعتبار دهنده اجتناب فرمایید. . .