تولید محتوا و تولید مطلب

 تولید محتوا و تولید مطلب

تولید محتوا و تولید مطلب

برای تولید محتوا و مطلب قواعد خاصی وجود دارد که برای سایت سئو و بالا آمدن متن ها در صفحه گوگل و شناخته شدن آن نقش بسیاری دارد. به صورت کلی متنی را می نویسیم و در این متن به قسمت کوچکی در مورد تولید ساخت محتوا خواهیم پرداخت. متن های اماده شده که در سایت قرار داده می شود برای استفاده کردن افراد از آن باید ضوابطی را برخوردار باشد که این ضوابط عبارتند از:

-         واژه های اصلی مکرر در متن باید با واژه های تکراری در متنهای دیگر سایت مورد مقایسه قرار داد.

-         بخشی از متن باید منطبق با نظر و کنکاش کاربران باشد. ممکن است در این راستا مطلبی که در گوگل جستجو می شود با متنی که مورد نظر شخص است فرق کند . در این صورت شخص به جستجو در گوگل می پردازد چیزی که می خواهد را پیدا کند.

-         مراحل ساختن متن و به دل نشستن آن و توجه مخاطب را جلب کردن برای ساخت یک متن خوب مهم است. گاهی وقت ها واژه های خاص درون متن را BOLD کرد. گاهی اوقات زیر بعضی متن ها برای تاکید بیشتر خط کشید. برای جذابیت متن از چند عنوان استفاده کنیم و عنوان ها را با فونت بزرگتر و با BOLD پررنگ تر کنیم. و موارد زیاد دیگری وجود دارد که برای زیبا کردن متن وجود دارد که می توان از نوار ابزار که در ورد وجود دارد استفاده کنیم. مهم سلیقه تولید کننده متن است که بایستی در این راستا از سلیقه خود به بهترین نحو استفاده کند. بنابراین هر چه متن از نظر سایز و فونت زیباتر باشد به عنوان شاخص شناخته می شود.

-         تعداد متن هایی که داخل سایت گذاشته می شود خیلی مهم است اما چیزی که مهم است تولید کردن متن با کیفیت است. در کنار مدیریت سایت و حفظ کردن سایت کیفیت متن خیلی مهم است.

-         داخل سایت های عمومی و اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام و توییتر و.....متن باید مناسب حال مخاطب و ادبیات نشر باشد. مثلا در شبکه های عمومی عکس های مناسب گذاشته شود چون در کانال های عمومی عکس طرفدار بسیاری دارند. به همین خاطر خوب است که دو عکس گذاشته شود.

-         موضوع متن بایستی به گونه ای باشد که همیشه ماندگار باشد. یعنی در متن باید واژه های اصلی از کلماتی باشند که همیشه مورد استفاده مردم قرار می گیرند و وقتی در گوگل جستجو می کنند متن برای آنها بالا بیاید.

-         واژگان اصلی متن باید تکراری نباشند. در گذشته متن ها دارای واژه های اصلی زیاد تکرار می شود اما امروزه در متن های تولید شده نباید از کلمات کلیدی تکراری استفاده شود.

-         عنوان های موجود در متن نباید از عنوان هایی باشد که زمانی که در گوگل جستجو می شود بالا بیایند چون که همیشه کلمات کلیدی در گوگل درست نیست و موجب می شود موضوعات مهم برای شخص جستجوگر اهمیتی نداشته باشد.

-         در متن عنوان خیلی مهم است و باید عنوان قوی و تاثیرگذار استفاده شود.

-         درون متن تصاویر، لینک های داخلی و خارجی، نگارش متن بسیار مهم است و نویسنده باید به این نکات توجه بسیاری داشته باشد.

-         تصویر مناسب در متن قرار دادن خیلی مهم است زیرا اگر متن حذف شود تصویر به خوبی بیان کننده متن باشد تا مخاطب از تصویر متن را درک کند.

-         طبقه بندی و برچسب گذاری عنوان های متن

-         واضح و خوانا بودن متن که این بستگی به سایز، فونت، فاصله مناسب بین واژه ها و.... دارد

-         نوشتن سئو و توضیحات مربوط به سئو خیلی مهم است به این معنی که عنوان های متن به صورت پرسشی باشند. بهتر است از اعداد استفاده شود. فعل های منفی در متن استفاده شود و همچنین کلمات موثر و اثرگذار در متن به کار رود و تا حد امکان از کاراکترهای خاص می توان استفاده کرد.

بعد از انجام همه این موارد متن به گوگل معرفی می شود و برای اینکه سایت اعتبار زیادی پیدا کند می توان از لینک های داخلی و خارجی استفاده شود و همچنین می توان در شبکه های اجتماعی و شبکه های بازاریابی قرار داد تا کامنت های زیادی را کسب کند.

امروزه اکثر شغل ها به وسیله مطرح شدن در سایت ها و شبکه های اجتماعی و بالا آمدن در تیتر اول گوگل شناخته و معروف می شوند. به همین دلیل تولید محتوا و تولید متن و نوشتن متن و گذاشتن محتوا در سایت بسیار مهم است که نیاز به افراد ماهر دارد تا بتوانند از پسِ این کار بربیایند و هر کسی توانایی انجام این کار را ندارد

 

Instagram.Icons - LearnParsi 1 صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

نوشتن دیدگاه

لطفا از تبلیغ و یا تخریب موسسات صدور گواهینامه و یا موسسات اعتبار دهنده اجتناب فرمایید. . .