گواهینامه HSE-MS مدرک HSE

گواهینامه HSE

گواهینامه HSE ( گواهینامه HSE-MS )

گواهینامه HSE-MS بیان کننده دو استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS18001 و سیستم مدیریت زیست محیطی ISO14001 می باشد. بهتر است بدانیم که معنای HSE-MS چیست؟

HSE - MS مخفف Health, Safety & Environment Management System به معنای سیستم مدیریت بهداشت ، ایمنی و محیط زیست می باشد.

هر مجموعه ای که دارای گواهینامه HSE باشد بدین معناست که آن مجموعه در راستای فعالیت خود و اجرای فرایندهای تعریف شده اش ، کلیه الزامات مربوط به ایمنی و بهداشت شغلی کارکنان خود و همچنین الزامات مربوط به محیط زیست را دارد رعایت می کند. HSE-MS در واقع سازمانی که موفق به طراحی ، مستندسازی ، استقرار و اخذ گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ایی OHSAS18001 و گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی ISO14001 گردد ، همان سیستم مدیریت HSE  را پیاده سازی کرده اند. در واقع سیستم مدیریت HSE به نوعی از ترکیب دو استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ایی OHSAS18001  و سیستم مدیریت زیست محیطی ISO14001 حاصل شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گواهینامه ISO14001 اینجا را کلیک بفرمایید و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گواهینامه OHSAS18001 اینجا را کلیک بفرمایید.

بعضی از موسسات صدور گواهینامه اقدام به صدور گواهینامهHSE-MS  می نمایند. این صدور بر اساس سفارش خود مشتریان صورت می پذیرد. البته این گواهینامه ها توسط مراجع اعتبار دهنده اعتبار دهی نمی شوند. چون سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست یک مدل سیستم مدیریتی بوده و چنانچه سازمانی قصد گرفتن گواهینامه های مربوطه با اعتبار دهی مراجع اعتبار دهنده را داشته باشد بایستی دو استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ایی OHSAS18001  و سیستم مدیریت زیست محیطی ISO14001 را هم زمان اخذ نماید.

لازم به ذکر است برای طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت HSE بهتر است ابتدا و یا همزمان سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 نیز طراحی و پیاده سازی گردد. دلیل این کار وجود اشتراکات اساسی بین این سه استاندارد است و این کار باعث کاهش هزینه های دوباره کاری خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد گواهینامه ISO9001 اینجا را کلیک بفرمایید.

از مزایای طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی ، بهداشت و محیط زیست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش حوادث در محیط های کاری

کاهش عواقب بلند مدت در زندگی کارکنان بواسطه کاهش صدمات جانی و نقص عضو

افزایش در ارائه تولید و یا خدمات بیشتر

افزایش انگیزه کارکنان به دلیل کار در یک محیط ایمن و ایده آل

شناسایی و ارزیابی خطراتی که در محیط وجود ارد اما دیده نمی شود

کاهش ضایعات ( چه محصول باشد و چه خدمت )

کاهش آلودگی های زیست محیطی شامل آلودگی آب ، خاک و هوا

نگهداری منابع طبیعی برای نسل های آینده

مدیریت صحیح پسماندها

کاهش بیماری ها و امراض از طریق حفظ محیط زیست

شکر نعمت های الهی

ایجاد تفکر و فرهنگ اجتماعی در نسل ها

و . . .

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران بزرگترین مرجع رایگان جهت ارائه اطلاعات و مطالب در خصوص نحوه گرفتن گواهینامه HSE می باشد.

با ما همراه باشید . . .

دیدگاه‌ها  

 
+5 #1 پاسخ: گواهینامه HSE میلاد 1394-06-13 11:24
سلام چطوری میتوان در دانشگاه مدرک hseگرفت لطفا بطور کامل طوضیح دهید و بگید برا کنکورش از چه کتابهایی باید استفاده کنم
نقل قول کردن
 
 
+3 #2 پاسخ: گواهینامه HSE کارشناس HSE 1394-06-14 10:24
به نقل از میلاد:
سلام چطوری میتوان در دانشگاه مدرک hseگرفت لطفا بطور کامل طوضیح دهید و بگید برا کنکورش از چه کتابهایی باید استفاده کنم

با سلام
اخیراً رشته جدیدی در زیر شاخه مهندسی صنایع با گرایش ایمنی صنعتی تعریف شده که فقط در مورد ایمنی کاربرد دارد. همچنین رشنه ایمنی و بهداشت حرفه ایی نیز در دانشگاه وجود دارد که آن هم فقط در مورد ایمنی و بهداشت کاربرد دارد. رشته محیط زیست هم وجود دارد که فقط در مورد محیط زیست کاربرد دارد. اما در کارشناسی ارشد رشته HSE وجود دارد که منابع درسی آن همان منابع درسی کارشناسان ایمنی و بهداشت و محیط زیست است.
نقل قول کردن
 
 
+3 #3 مهندس HSEشایگان 1394-07-12 15:23
به نقل از کارشناس HSE:
به نقل از میلاد:
سلام چطوری میتوان در دانشگاه مدرک hseگرفت لطفا بطور کامل طوضیح دهید و بگید برا کنکورش ازچه کتابهایی بایداستفاده کنم

با سلام
اخیراً رشته جدیدی درزیر شاخه مهندسی صنایع باگرایش ایمنی صنعتی تعریف شده که فقط درمورد ایمنی کاربرد دارد. همچنین رشنه ایمنی و بهداشت حرفه ایی نیز دردانشگاه وجود داردکه آن هم فقط درمورد ایمنی و بهداشت کاربرددارد. رشته محیط زیست هم وجودداردکه فقط درمورد محیط زیست کاربرد دارد. امادر کارشناسی ارشد رشته HSE وجود داردکه منابع درسی آن همان منابع درسی کارشناسان ایمنی و بهداشت و محیط زیست است.من مهندسی HSE ازدانشگاه صنعت نفت آبادان گرفتم.ارشد هم همون دانشگاه و گاهی دانشگاه امیرکبیر دارن.برای کنکور ارشد هم ازدانشجویان صنعت نفت آبادان بپرسید میتونن خیلی راهمنماییتون کنن.
نقل قول کردن
 
 
+2 #4 پاسخ: گواهینامه HSEمصطفی 1394-07-27 19:11
با سلام
من دانشجو رشته مکانیک هستم میخواستم ببینم مدرک HSE مرتبط به رشته من هست یانه؟
ممنون
نقل قول کردن
 
 
+1 #5 HSEکارشناس HSE 1394-08-01 17:20
به نقل از مصطفی:
با سلام
من دانشجو رشته مکانیک هستم میخواستم ببینم مدرک HSE مرتبط به رشته من هست یانه؟
ممنون

باسلام خدمت دوست عزیز آقای مصطفی. موضوع HSEیک فرهنگ ویک علم هست. اگر از جنبه فرهنگی به HSE نگاه کنید برای همه خوب هست واگر ازجنبه علمی ببه HSE نگاه کنید اچ اس ایی یک علم و رشته تحصیلی مستقل است. بعنوان مثال علم نقشه کشی اتوکد برای رشته شما از ضروریات هست اما هرکسی علاقه مندبه اتوکد باشه میتونه درحدنیاز خودش مثلا بره آموزشگاه و اتوکد یادبگیره حتی ممکنه مرتبط بارشته تخصصیش نباشه. پس خیلی هاهستندکه HSE رادرحد اطلاعات خودشون یادمیگیرند و بعضی هاهم HSE رابعنوان رشته تخصصی و دانشگاهی خودانتخاب میکنند.
نقل قول کردن
 
 
+2 #6 اخذ مدرک HSEسحر 1394-08-06 11:21
با سلام
با توجه به اهمیت و ضرورت HSE میخواستم ب
رسم بهترین روش اخذ مدرک HSE معتبر که مورد تایید استاندارد ملی ایران باشد چیست؟
با تشکر
نقل قول کردن
 
 
+1 #7 پاسخ: گواهینامه HSEکارشناس ارشد HSE 1394-08-06 12:13
به نقل از سحر:
با سلام
با توجه به اهمیت و ضرورت HSE میخواستم ب
رسم بهترین روش اخذ مدرک HSE معتبر که مورد تایید استاندارد ملی ایران باشد چیست؟
با تشکر

با سلام خدمت شما دوست عزیز اگر برای سازمان یا برند خود خواهان مدرک HSE هستید در اصل باید دو گواهینامه ISO 14001 و OHSAS 18001 را از CB ها ( مراکز صدور گواهینامه ) که تحت اعتبار مرکز تایید صلاحیت ایران که آن هم تحت نظارت سازمان ملی استاندارد است بگیرید. اگر شما خودتون بخواهید مستقیما با CB ها در ارتباط باشید و به این طریق سیستم را اجرا کنید کار سختی در پیش دارید . مشاورینی مانند مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با تجربه ای که در این زمینه دارند راه را برای شما هموار می کنند . مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران آماده پاسخگویی و مشاوره در این زمینه به شما دوست عزیز می باشد کافیست با ما تماس بگیرید.
نقل قول کردن
 
 
+1 #8 پاسخ: گواهینامه HSE شقاقی 1394-08-27 11:54
با سلام
شرکتی که هر سه گواهینامه ISO9001, ISO14001, OHSAS18001 را اخذ کرده آیا در واقع سیستم HSE-MS را پیاده کرده است ؟ آگر جواب منفی می باشد در آنصورت به چه نحوی باید اقدام به پیاده سازی این سیستم مدیریتی نماید؟
نقل قول کردن
 
 
+1 #9 پاسخ: گواهینامه HSE نجمه جعفر یزدی 1394-08-28 14:50
سلام
من مدرک ارشد زیست شناسی دارم. میخواستم بپرسم مدرک HSE در ارتباط با رشته من هست که دورشو پاس کنم؟
نقل قول کردن
 
 
0 #10 گواهینامه HSCسروش 1396-11-07 00:13
سلام و خسته نباشید، من متولد ۱۳۶۵ هستم و دیپلم کامپیوتر دارم قبلا شاغل بودم و کارهای مختلفی مشغول بودم،الان کسی بهم گفته برو مدرک اچ اس سی بگیر تا بذارمت سرکار،تنها سوالم اینه که آیا افراد عادی که هیچ شرکت یا برندی ندارن مثل من میتونن مدرک HSC بگیرن؟ یعنی فقط مختص گروه یا افراد یا شرکتهای خاصی نیست و افراد عادی میتونن ثبت نام کنن و در کلاسها شرکت کنن و گواهینه مذکور را اخذ کنن؟ یا خیر
خواهشا منو راهنمایی کنید
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

لطفا از تبلیغ و یا تخریب موسسات صدور گواهینامه و یا موسسات اعتبار دهنده اجتناب فرمایید. . .